Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Ce se intimpla cu USD-ul?

Recommended Posts

Salve !

Parerea mea "care este" ,este ca e clar o manevra a PSDului de prostire a populatiei.

Acum daca tot e reala scaderea asta de ce nu imi iesplica si mie ministrii astia se la PSD DE CE PIELEA MEA NU IEFTINESC BENZINA??????????

Dolarul a scazut , pretul petrolului a scazut ( a si aici mai e de discutat de ce se raporteaza astia la pretul petrolului la bursa din New York si nu , de ex la pretul titeiului de la furnizor -rusia , arabia sauditaetc) , euro a scazut deci accizele...

CONCLUZIONAND , E CLAR CA E MANEVRA ELECTORALA!

Bafta

Share this post


Link to post

...si uite'asa marele State Romanescu , a cumparat niscai valuta ieftin , ...i'in lampa si'au scos banii cheltuiti pe afisele din alegeri :spume:

cine a fost fraier si a pus botu' ... nasol . :(

Share this post


Link to post

...in traducere directa insemnand?... :oops:

Share this post


Link to post

inseamna ca trebuie sa cumparati valuta, in special euro. in curand o sa faceti profit, sau cel putin asta cred eu :roll:

Share this post


Link to post

inseamna ca "statul" a mai facut o shjmecherie , a acoperit niste gauri pe barba fraierilor -- in special cei care au vindut valuta la pret mic datorita "panicii" create .

Share this post


Link to post

Eu zic ca inca nu. Daca vedeati trendul azi, inca nu e cazul de cumparat valuta. Sa se mai linisteasca putin. Parerea mea, desi nu m-as baga in speculat valuta. Dupa cum s-a vazut, BNR e dispus sa intervina sub 37000 (a inceput sa cumpere la 36800). Eu as cumpara cand euro va ajunge pe la 37300, inainte nu. Si se va ajunge acolo, pana la sfarsitul anului, asa cred eu.

Mentionez ca nu detin nici o informatie care este secreta sau din inside.

Share this post


Link to post

Baietii de la OMV au facut o magarie azi...au aruncat pe piata cateva sute de milioane de euro, cu gindul sa speculeze cursul si sa-si faca treaba mai ieftin...pentru vreo 10 minute a fost euroiul 35.000 si atunci s-au apucat baietii veseli de la benere sa cumpere la greu si s-a stabilizat... si astea nu sunt povesti, au fost vazute cu toti 4 ochii proprii pe terminalul Reuters...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...