Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Despre Summitul NATO

Recommended Posts

Bre, eu te-am intrebat daca ai vazut vreun motherfucker cu spritu-n cap si ciunga-n gura.

Share this post


Link to post

Doar 2 logane pe coloarul unic care mergeau la parada... Erau de la romprest, in spate aveau niste masini de curatenie...

Share this post


Link to post
Doar 2 logane pe coloarul unic care mergeau la parada...

 

Aia erau iepurii care verificau traseul daca este minat ?

Share this post


Link to post

Am o placere deosebita sa citesc de fiecare data ineptiile unui analfabet care nu stie sa inmulteasca 581 (in curand 700) cu 6M ca sa afle ce inseamna pensiile pe o luna calendaristica ca sa vaza ce reprezinta orice cheltuiala bugetara. Deci, hai sa discutam de la cateva miliarde de euro in sus pe an, in fiecare an, daca murim noi de dragul pensionarilor.

Share this post


Link to post

Ieri pe la pranz am facut vreo 30 de minute din Drumul taberei pana la OMV-ul din Pantelimon. De regula la ora aia faceam cam 1h - 1h si 10 min. S-a circulat incredibil de bine. Doar noaptea mai reuseam sa fac atat.

 

Sa traiasca baietii din intersectii. Chiar ii compatimeam ieri la cum aratau asa plouati. Cred ca ei injura cel mai tare acest summit. :D

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post

Din cauza summitului nu se fac inregistrari de domenii .ro pana la data de 7 aprilie :o

Share this post


Link to post

Trag acum bucurestenii o concluzie, care-i adevarata cauza a ambuteiajelor ?

Share this post


Link to post

Eu am tras de mult acea concluzie tolin.

 

Nu lipsa infrastructurii e problema... lipsa unei semaforizari sincronizate, lipsa agentilor din principalele intersectii, lipsa de reactie a acestora care nu aplica legea cand vad cate un nesimtit care blocheaza intersectia si nu in ultimul rand nesimtirea unora dintre soferi.

 

Daca ar fi sincronizate semafoarele, puse camere video in fiecare intersectie si s-ar da amenzi in draci la cei care blocheaza intersectiile s-ar circula mai mult decat decent.

 

Oare de ce in afara romaniei, prin orasele din europa pot fi civilizati romanii cand sunt la volan? Nu cumva din cauza amenzilor mari si a unei politii exigente?

 

Imi pare rau sa spun asta dar as prefera o politie mult mai exigenta. Prea sunt toleranti in Bucuresti si te lasa sa faci cam orice.

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post

Sa mai spunem si faptul ca in perioada asta, o parte din bucuresteni sunt in vizita la tolin :D sau prin preajma.

Azi am stabilit un nou record,drum facut de obicei in 30- 40 minute,azi in 10 minute.

De summit, leganza consuma cat un tico.

Share this post


Link to post

Vad ca a cam inceput sa placa ideea de summit ... sau, ma rog, ideea de culoar unic, intersectii dirijate, etc. In conditiile astea poate se organizeaza cite ceva de genul asta periodic :D . Urmatoarea miscare cred ca ar fi summitul ortodoxiei O :)

Share this post


Link to post
Din cauza summitului nu se fac inregistrari de domenii .ro pana la data de 7 aprilie :o

 

De unde ai luat asta? Mi se pare genial.

Share this post


Link to post
... Sa mai spunem si faptul ca in perioada asta, o parte din bucuresteni sunt in vizita la tolin :D sau prin preajma ...

Sa traduc ca unii, daca tot sunt platiti dejaba, ar fi bine sa nu mai incurce locul ? Sau cei care s-au speriat de circulatia "restrictionata" e mai bine sa circule cu alte mijloace ?

Share this post


Link to post
De unde ai luat asta? Mi se pare genial.

 

Nu-i anormal, tinand cont ca RoTLD e o institutie cu apucaturi foarte comuniste (desi culmea, activeaza in IT&C), si probabil toti angajatii au concediu.

Share this post


Link to post
Sa traduc ca unii, daca tot sunt platiti dejaba, ar fi bine sa nu mai incurce locul ? Sau cei care s-au speriat de circulatia "restrictionata" e mai bine sa circule cu alte mijloace ?

Pai nu ai vazut si aici pe forum declaratii de genul "eu in Bucuresti imi las masina la intrare"? Din pacate unii sunt speriati dar nu o fac.

Share this post


Link to post

tolin@

Unii sunt platiti sa plece...astia o sa revina negresit acasa.Pana atunci ne mai bucuram si noi vreo doua zile.

Oricum o sa-mi fie dor de "petele" galbene dispuse pe strazile din oras.

Share this post


Link to post

Asa zic si provansalii despre Paris, il strabat spre Sud, doar, noaptea.

Share this post


Link to post
De unde ai luat asta? Mi se pare genial.

 

De ce ti se pare genial?

 

http://www.rotld.ro/

 

Avand in vedere hotararea Comitetului de Directie al ICI-Bucuresti corelata cu prevederile Hotararii Guvernului Romaniei din data de 19.03.2008 s-a stabilit ca salariatii din cadrul ICI-Bucuresti nu lucreaza pe perioada desfasurarii Summit-ului NATO, 02 - 04.04.2008 si ca urmare in aceasta perioada serviciul de administrare domenii .ro nu va lucra cu publicul (plati la casierie, inregistrare domenii noi). Cererile pentru inregistrare domenii .ro primite in aceasta perioada vor fi prelucrate incepand cu 7 aprilie 2008.

Share this post


Link to post

Uuuu... cu adevarat apucaturi comuniste :->

 

Trag acum bucurestenii o concluzie, care-i adevarata cauza a ambuteiajelor ?

 

Nu te ambala, au primit prea multi voie sa stea acasa, sa nu vina la munca. Iar restul sunt speriati de trafic, lasa masina acasa.

Share this post


Link to post

N-am inteles, sunt speriati de un trafic ordonat si cand e haos le trece ?

Share this post


Link to post

Stie cineva daca s-a anuntat cand pleaca Bush de la Neptun? Nu gasesc pe nicaieri informatia asta si trebuie sa plec de acasa, iar variante ocolitoare pe strazi care sa nu fie blocate la trecerea coloanei nu am.

Share this post


Link to post

Mie nu mi se pare ca-i mai ordonat decat duminica, vara. Cred ca tie ti se pare si de aceea ai tras concluzii gresite.

Vara, duminica, sunt cam acelasi numar de masini pe strazile Bucurestiului ca si acum si se circula la fel.

 

Nu acorda importanta Politiei Romane. Nu fac decat sa dubleze semafoarele si sa iti interzica intrarea pe unele strazi. Atat.

Share this post


Link to post

Tocmai interzicerea intrarii pe anumite strazi e nasoala pentru mine, daca la asta te refereai.

 

Stau in afara orasului si ca sa ajung in Constanta trebuie sa folosesc fie DN2A - podul de la Ovidiu, fie sa ajung pe Bulevardul Mamaia, schimbat apoi fie cu Lapusneanu sau Aurel Vlaicu. In momentul in care pleaca aia de la Neptun toate astea se blocheaza. Am patit-o si ieri. Are cineva idee deci cand pleaca Bush de la Neptun?

Share this post


Link to post
Uuuu... cu adevarat apucaturi comuniste :->

 

Sunt, pentru ca puteau lucra vineri, de exemplu. In plus, n-ai avut treaba cu ei, ca sa stii cat de lenti si ingalati sunt.

 

 

Stie cineva daca s-a anuntat cand pleaca Bush de la Neptun? Nu gasesc pe nicaieri informatia asta si trebuie sa plec de acasa, iar variante ocolitoare pe strazi care sa nu fie blocate la trecerea coloanei nu am.

 

Parca auzisem ceva la TV despre 16:30.

Edited by VAXXi
E clar, a fost la deruta :))

Share this post


Link to post
Stie cineva daca s-a anuntat cand pleaca Bush de la Neptun? Nu gasesc pe nicaieri informatia asta si trebuie sa plec de acasa, iar variante ocolitoare pe strazi care sa nu fie blocate la trecerea coloanei nu am.

 

 

ACUM e in CT :)

 

LE: Au tulit-o de la 14.30.

Edited by Immortal

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...